System artykulacji KaVo

Zadaniem nowoczesnego leczenia protetycznego jest zapewnienie oprócz estetyki także odbudowy prawidłowych czynności żucia. Odtworzenie warunków przestrzennych w jamie ustnej pacjenta jest niezwykle ważnym co i trudnym zadaniem. Dlatego prace w naszym laboratorium wykonywane są z wykorzystaniem znakomitego systemu artykulacji PROTAR, ARCUS firmy KAVO. Współpraca z lekarzem posługującym się łukiem twarzowym tego systemu daje szansę na precyzyjne przeniesienie przestrzennego układu stomatognatycznego pacjenta.

AmmannGirrbach: Artex

Przeznaczenie: dopasowanie uzupełnienia protetycznego

Maksymalne dopasowanie uzupełnienia protetycznego jest możliwe wyłącznie przy zastosowaniu artykulatora. Szczególnym wyzwaniem jest szybkie i precyzyjne przeniesienie sytuacji z jamy ustne pacjenta oraz łatwości komunikacyjnej między stomatologiem i technikem dentystycznym dotyczyąca ww. zagadnienia.

Artex jako system jest bardzo efektywną pomocą dla stomatologa i protetyka. Zezwala na symulację ruchów żuchwy oraz statystyczne zarejestrowanie sytuacji w jamie ustnej pacjęta 1:1. System bazuje na budowie modułowej i dzieki temu można go wszechstronnie zastosować.

System modeli dzielonych Zeiser

Przeznaczenie: wykonanie modelu gipsowego

Jest to najdokładniejszy, estetyczny oraz najbardziej stabilny system podnoszący znacznie jakość i precyzję wykonanej pracy protetycznej.

Zalety:

Doskonałe przeniesienie sytuacji zębowej pacjenta jest możliwe dzięki eliminacji ekspansji podstawy gipsowej modelu.
Czas pracy skraca się o połowę w związku z tym, iż model wykonany jest z jednego rodzaju gipsu. Eliminujemy niestabilne słupki gipsowe, niedokładności przy modelowaniu woskowym a następnie dopasowaniu metalu.